A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és kényszermunka miatt vádat emelt egy férfival szemben, aki hatalmi viszonyával és a gyermek kiszolgáltatottságával visszaélve 7 éves kora óta embert próbáló fizikai munkát végeztetett élettársa fiával. – írja a vármegyei hírportál.

A büntetőügy két vádlottja egy férfi és egy nő, akik tíz éve élnek egy Kiskunfélegyháza környéki tanyán élettársakként. A nő a kapcsolatba magával vitte az akkor 5 éves fiát – a sértettet –, akit a férfi vádlott kezdettől fogva rendszeresen bántalmazott. A férfi a hatalmi viszonyával és a gyermek kiszolgáltatott helyzetével élt vissza. A sértettet már 7-8 éves korától bevonta a tanyán tartott haszonállatok ellátásába, továbbá a háztartási munkákba. A gyermek eleinte lelkesen segített, hiszen szerette az állatokat, azonban iskolai időben tanítás után, valamint szünidőben a nevelőapja elvárta a mindennapos segítséget. A fiúnak ráadásul nemcsak otthon, hanem a férfi vádlott munkahelyén, egy másik tanyán is segítenie kellett. Itt idővel már a vádlott helyett, egyedül kellett kihajtani, legeltetni és ellátni mintegy 40 szarvasmarhát – derül ki a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség közleményéből.

Amennyiben a feladatait nem megfelelően végezte el, a nevelőapja kiabált vele és megpofozta vagy megrugdosta.

Mint írják, előfordult, hogy még betegen is kénytelen volt dolgozni. Hiába kért a gyermek segítséget az anyjától, ő nem mentesítette a munkavégzés alól. A mindennapos fizikai munka olyan sok idejét és energiáját vette igénybe, hogy a gyermek az iskolai feladatait nem tudta képességeinek megfelelően teljesíteni. A szülők emellett a munkavégzésre hivatkozva eltiltották a kiskorút az iskolai programokon, rendezvényeken való részvételtől. Nemcsak az iskolai gyermeknapon nem vehetett részt, de amíg a szülők a közös gyermekükkel a Balatonon nyaraltak, a sértettet otthon hagyták, hogy a rárótt munkákat a tanyán elvégezze.

Az anya nem tett semmit az élettársa agresszív viselkedése és a gyermek erőn felüli dolgoztatása ellen. Ezáltal a gyermeket támogató, segítő szülői kötelességét súlyosan megszegte és a gyermek értelmi, érzelmi fejlődését veszélyeztette.

Az ügyészség a férfit az emberkereskedelem és kényszermunka súlyosabban minősülő – tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére, rendszeres előny céljából, a sértett kiszolgáltatott helyzetét kihasználva, erőszakkal és fenyegetéssel elkövetett – bűntettével vádolja. Az anyának kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt kell felelnie. Bűnösségükről a Kecskeméti Törvényszék fog dönteni.

Kövesse friss híreinket a facebookon is!