Nincs ideje? Hallgassa meg!

Koszorúzási ünnepséget tartottak Kiskunfélegyházán, visszaemlékezve a 104 évvel ezelőtt, 1920. június 4-i eseményre, amikor aláírták a versailles-i Nagy Trianon-kastélyban az első világháborút lezáró trianoni békeszerződést. A délelőtti órákban a kiskunfélegyházi városháza előtt ereklyés zászlófelvonást tartottak, ahol Görög Anita kulturális referens Juhász István nyugalmazott tanár, városunk díszpolgára szavaival idézte fel a magyar történelem meghatározó eseményét. Kollár László önkormányzati képviselő, egy erre az alkalomra készített országzászlót ajándékozott a városnak.

Délután a Kiskunfélegyházi Sarlós Boldogasszony Templom – Ótemplom előtt Gombás Bende, a Kiskun Múzeum munkatársa és Seregély Csilla énekes előadását hallgathattuk meg. Ezt követően városunk intézményeinek és pártjainak képviselői megkoszorúzták a templom előtt álló a Magyarok Nagyasszonya-szobrot.